top of page

בוגרים ממליצים

במשך השנים בהם בית הספר הישראלי להומאופתיה קיים (משנת 1989), למדו בו מאות סטודנטים להומאופתיה, וסטודנטים רבים למדו בבית הספר ללימודי המשך למטפלים. צרפנו עבורכם את חוויותיהם של חלק קטן מבוגרינו.

ד"ר ניר ברוש | רופא MD והומאופת RcHom

שמי ד"ר ניר ברוש ואני בוגר בית הספר להומאופתיה בראשות ד"ר חיים רוזנטל. בית הספר מורכב מתכנית לימודים ארבע שנתית מקיפה ביותר, שבה נלמדים עקרונות הריפוי ההומאופתי, עם דגש רב על סטאז' שמכין הלכה למעשה את הלומדים לעבודתם העתידית כהומאופתים. תכנית הלימודים מעניינת, מקיפה ועמוקה, והיא מכסה תחומים רבים שאותם פוגש המטפל העתידי בפרקטיקה- במובן הזה בית הספר מצייד את הסטודנטים בכלים הנחוצים כדי לטפל בצורה מקצועית ואחראית כבר עם סיום הכשרתם.

צוות המורים מורכב ממובילי התחום בארץ, כאשר כל מורה תורם ניסיון וידע עשירים, שמאפשרים לתלמידים לחוות זוויות שונות של המקצוע וללמוד טכניקות ריפוי מגוונות שאותן ניתן ליישם בקליניקה; בנוסף לזה חווית הלימוד היא מקצועית, רצינית ונעשית באווירה חמה ותומכת, כך שכל מטפל/ת לעתיד יכולים למצוא את ההדרכה האישית המתאימה להם ביותר. אני ממליץ בחום על בית הספר הישראלי להומאופתיה למי שמעוניינים לרכוש את כל הכלים הנדרשים כדי לטפל באנשים כבר עם סיום לימודיהם- זהו בית ספר מקצועי, עם ידע וניסיון מצטברים של טובי ההומאופתים בארץ, ועם אווירה אישית ואנושית שבאה לקראת הלומדים ומותאמת לצורכיהם לכל אורך הדרך.

ד"ר ניר ברוש

ד"ר אמיר אניספלד | רופא MD, מומחה לרפואת ילדים והומיאופת, בעל מרפאה בתל אביב

אני ד"ר אמיר אניספלד, מומחה לרפואת ילדים והומיאופת כבר 23 שנה. אני בוגר ביה"ס הישראלי להומיאופתיה של ד"ר רוזנטל. לאחר מכן למדתי במספר מקומות בחו"ל, ועדיין אני סבור שהלימוד בישראל היה הרבה יותר ממוקד, ומעבר לפילוסופיה החשובה,הלימוד הוא בדגש מאד יישומי. מעבר להתפתחות האישית והרוחנית שלנו בלימודים, שזה מאד חשוב ובהחלט קיים בבית הספר, יש את הפן הפרגמטי. כל מה שלמדתי בבית הספר, יישמתי לאחר מכן במשך יותר מ-20 שנה בקליניקה! וזה הכי חשוב!

לעומת לימודי הרפואה הרגילה שבה מרבית השנים תלמד דברים שאין בינם לבין הפציינט שישב מולך בקליניקה קשר רב, כאן בבית הספר של ד"ר רוזנטל, כל מה שלמדת יבוא לידי ביטוי לאחר מכן בקליניקה! החשיפה לד"ר רוזנטל ולהומיאופתיה הייתה אחד מהאירועים המכוננים בחיי. יש את החיים שלפני והחיים שאחרי. לקראת סוף לימודי התחלתי לעסוק בהומיאופתיה ומהרגע שסיימנו, לפני 23 שנה רשמתי אולי 4-3 מרשמים קונבנציונאליים.

אני די קמצן במחמאותיי ולא מפזר אותן בקלות, אבל אם יש מישהו שחזרתי ואמרתי שוב ושוב שהוא 'מורי ורבי' וחלק גדול ממה שאני יודע זה בזכותו - זה ד"ר חיים רוזנטל. מגיע לו שאפו ענק ממני ובטח מכל קהילת ההומאופתים והמטפלים במדינת ישראל. אין אדם שעשה כל כך הרבה לדחיפת ההומיאופתיה בישראל כמו שעשה ד"ר רוזנטל.

ד"ר אמיר אניספלד

נועה שגיא
בוגרת בית הספר

" שמי נועה שגיא, בוגרת בית הספר של חיים רוזנטל משנת 2003.
אני מטפלת בשלוש קליניקות פרטיות בת"א, קריית אונו וחולון.
כמו כן, יוצרת ויוזמת סימנרים להומאופתים מתקדמים בהנחיתו של הומאופת בינלאומי ידוע, ד"ר קולקרני.

בבית הספר של ד"ר רוזנטל המורים היו מעוררי השראה וחדורי אהבה גדולה להומאופתיה.
התשוקה הזו חדרה גם אלי להפוך את ההומאופתיה והריפוי הטבעי לדרך חיים וייעוד.
לימודי ההומאופתיה פתחו בפני עולם רחב ובו ידע פיזיולוגי, ידע ההומאופתי,
ידע על נפש האדם והבנה רוחנית שד"ר רוזנטל הרחיב והאיר בדרכו החכמה.
בזכות הסטאז' שעשיתי בקליניקה של ד"ר רוזנטל והדרכתו האישית קיבלתי כלים פרקטים
לפתוח קליניקה פרטית ולעזור לאנשים להבריא באמת.

ההומאופתיה היא כלי טיפול רחב, משמעותי ובזכותו עזרתי למאות (כנראה כבר אלפים) לשפר בריאותם גופנית ונפשית גם בבעיות שלהם הרפואה הקונבנציונלית נתנה מענה חלקי!

החיים המודרניים כיום, המציפים בעיות בריאותיות ונפשיות מורכבות, הובילו אותי להרחיב את הידע גם לנטורופתיה( תזונה טבעית ותוספים ). השילוב של הומאופתיה קלאסית מבוססת ותזונה יחד הוא שילוב נכון והרמוני לכל אחד מהתחומים הללו ובעיקר מועיל למטופלים שלנו! לאוהבי ההתפתחות והלימוד בניכם זו דרך מרתקת! אני יכולה להודות גם על האתגרים בדרך שדחפו אותי לצמיחה והתפתחות לכל אורכה!

ולסיום, תודה גדולה למורים שלי לכל הדרך ולד"ר חיים רוזנטל בפרט, מחלוצי ההומאופתיה בארץ, על מתנת החיים הזו!

בהצלחה!
נועה שגיא. "

נועה שגיא

מירב כנפו | הומאופתית קלאסית,

"מרכז מירב" לטיפול הומאופתי

לימודי הומאופתיה- רק אצל ד"ר רוזנטל!!!


לפני כ- 14 שנה כשהחלטתי ללמוד הומאופתיה, חיפשתי את המורה הכי וותיק ומקצועי בתחום. כשפגשתי את ד"ר רוזנטל הבנתי שמצאתי את האדם הנכון, ואכן לא טעיתי.
ד"ר רוזנטל לימד אותי כל הזמן לחשוב, לצאת מאזור הנוחות, פתח בפני מגוון של תפיסות אבחון והבנה. הוא נתן לי לשבת צמוד אליו בקליניקה ולראות בדיוק מה הוא עושה, דבר שהוא נדיר ויוצא דופן. חוץ מזה חיים רוזנטל הוא מרצה כריזמטי, יוצא דופן, מבריק, גאון אמיתי, תענוג אמיתי וכבוד גדול היה לי ללמוד ממנו. יש הרבה הומאופתים טובים, אבל אין ולא יהיה לדעתי עוד אחד כמוהו.

 

זה הזמן לומר לך תודה מכל הלב, הכל בזכותך.

מירב כנפו

דורון יוחננוב | הומאופת קלאסי RChom מנהל "מרכז דורון לטיפול בבעיות אא"ג ואלרגיה

שמי דורון יוחננוב, אני בוגר בית הספר הישראלי להומאופתיה ומטפל בהומאופתיה משנת 2003. במהלך 4 שנות לימודי בבית הספר קיבלתי ידע הומאופתי מעמיק ביותר, גם ברמת התיאוריה, וגם ברמת הפרקטיקה. צוות המרצים המעולה של בית הספר היה זמין מאוד לאורך כל שנות הלימוד, המרצים בבית הספר תמכו בי גם בתחילת עבודתי כהומאופת ושמחו לעזור ולענות על שאלות שעלו אצלי בתחילת שנות עבודתי, מה שנתן לי את הכלים להתחיל ולטפל בביטחון מלא כבר מתחילת הדרך. תכנית הלימוד בבית הספר הישראלי להומאופתיה היתה מעמיקה מאוד, ובמקביל ללימודי נחשפתי גם לידע רב מהומאופתים רבים שהגיעו לארץ לסמינרים שארגן בית הספר.

במקביל ללימודי וגם אחריהם התאפשר לי להתלוות לד"ר רוזנטל כסטאז'ר (בנוסף לסטאז' המתקיים בבית הספר) ולצפות במאות מטופלים בהם הוא טיפל, מה שנתן לי ידע קליני ברמה שקשה לתאר ושיפר משמעותית את יכולת האבחנה שלי כהומאופת. ד"ר רוזנטל, מלבד העובדה שהוא הומאופת ואדם בעל ידע עצום, הוא מורה בחסד, ששמח תמיד לשתף את הידע שלו עם הסטודנטים והקולגות שלו.

אני ממליץ לכל מי שמתעניין בלימודי הומאופתיה להירשם לבית הספר הישראלי להומאופתיה בראשותו של ד"ר רוזנטל, מניסיוני אין בית ספר טוב ממנו בישראל.

דורון יוחננוב

שירי פלדמן | הומאופתית קלאסית

סיימתי את לימודי בבית ספר של חיים רוזנטל לפני 5 שנים ומאז אני מטפלת בקליניקה הפרטית שלי ביהוד-מונוסון. הלימודים בבית ספר של חיים רוזנטל היו בשבילי חוויה בלתי נשכחת. מעבר לחומר התאורטי שהועבר על ידי סגל מורים מקצועיים בעלי ניסיון רב בהומאופתיה, הלימודים כללו גם התנסות פרקטית בקליניקה של בית הספר. עבורי החלק המעשי היה בעל משמעות אדירה כי שם קיבלתי את הכלים הכי פרקטיים לניהול מקרה, אופן לקיחת מקרה והתמודדות פנים מול פנים עם מטופל. החוויה בקליניקות הייתה עשירה, מעניינת ומגוונת. ביחד ניתחנו מקרים וכל אחד הייתה את האפשרות לשתף בחוויות שלו ובהתנסויות שלו.

הניסיון והידע שרכשתי מהלימודים וההכשרה בבית ספר של חיים רוזנטל, אפשרו לי לפתוח קליניקה פרטית לעבוד בביטחון מלא. בשנה הראשונה לאחר סיום הלימודים נעזרתי בתמיכה צמודה מסגל ההוראה של בית ספר בניהול מקרים מורכבים.

שירי פלדמן

מורי כהן | הומאופתית קלאסית

שמי מורי כהן ואני מטפלת בהומאופתיה משנת 2013. יש לי קליניקה בגבעת עדה ובתל אביב. לפני 9 שנים התחלתי שנה א בבית ספר של חיים רוזנטל. הייתי אז בת 38. כששאלתי את חיים בפגישה אישית האם זה לא מאוחר מדיי בגילי להתחיל 4 שנים של לימודים הוא ענה לי - זה בדיוק הזמן המתאים ללמוד הומאופתיה... כמה שהוא צדק..

הלימוד בבית ספר של חיים רוזנטל היה מרתק ומגוון. סגל המורים אף הוא היה מגוון ואפשר לכל מורה ללמד את ההומאופתיה בראי עיניו...מה שנתן קשת רחבה וצבעונית של גישות ושיטות ואפשרויות ללקיחת מקרים.

בשנה ד' לקחתי על עצמי כסטודנטית את ניהול קליניקת הסטאג' דבר שאפשר לי את הלמידה הפרקטית. לקבל שיחה ממטופל, לענות לו על כל השאלות ובסוף גם לראות אותו מגיע לקליניקה, לצפות בו ולתת לו רמדי אחרי מחשבה משותפת של כל הכיתה. אין למידה טובה מזו!! הבחירה ללמוד בבית ספר של חיים רוזנטל הייתה עבורי הבחירה הנכונה ביותר ואני מודה על כך.

מורי כהן | הומאופתית קלאסית

שני פולק | הומאופתית קלאסית

למדתי 4 שנים מלאות בביה"ס של ד"ר חיים רוזנטל והיה לי מרתק ומעשיר ביותר. הלימודים באווירה טובה, מעניינים מאוד וברמה ממש גבוהה! צוות המורים מגוון כך שיש חשיפה לגישות שונות וידע נרחב, שנותן כלים אמיתיים ופרקטיים ליישום טיפולי בתום הלימודים.

חיים וצוות המורים ממשיכים את הליווי והתמיכה בבוגרי ביה"ס ופתוחים לעזרה גם שנים לאחר סיום הלימודים ומקנים תחושה של מסירות ובטחון. מודה על הכל וממליצה בחום לכל מי שרוצה ללמוד את רזי ההומאופתיה בצורה מעמיקה ביותר כמקצוע לחיים.

כיום אני בעלת קליניקה מצליחה ומטפלת בהומאופתיה ומודה על הזכות לעבוד בתחום עם הרבה סיפוק והתלהבות.

שני פולק | שני פולק הומאופתית קלאסית

ולנטינה‭ ‬גליק ‬|‭ ‬הומאופתית‭ ‬קלאסית

הגעתי ללימודי הומאופתיה בבית הספר של חיים רוזנטל עם הרבה ספקות. הייתי בצומת דרכים בחיי. אני זוכרת את השיעור הראשון. דיברנו על הגדרת הבריאות ובהתחלה בכלל לא הבנתי מה יש לדבר על זה. הרי גם ככה ברור מה זה. ופתאום המרצה התחילה לשאול שאלות שבחיים לא חשבתי עליהם. פתאום כל הכיתה מצאה את עצמה בדיון מרתק על דבר שנראה כל כך טריוויאלי שהתברר כלא טריוויאלי בכלל.

לימודי ההומאופתיה אפשרו לי להתעורר ולהתחיל לראות דברים מנקודת מבט אחרת. בהקשר לבריאות, למחלות וגם בנושאים אחרים שלכאורה לא נראים קשורים, אך למעשה הם קשורים וחשובים לבריאותנו. כמו יחסים עם בני הזוג, שפע כלכלי, הישגים בקריירה, סיפוק פנימי ועוד. בזכות לימודי ההומאופתיה, התעוררתי לעולם שהיה חסום בפני לפני כן, עולם מרתק ועשיר במיוחד!

וכל זאת בזכות כך שבבית הספר של ד"ר חיים רוזנטל - יש מורים רבים וכל אחד מציג את הגישה הייחודית שלו. אני מאמינה שכל הומאופת מצליח בזכות כך שהוא מפתח את הגישה הייחודית שלו להומאופתיה. וכדי לקבל יכולת לפתח את הגישה הייחודית שלך, חשוב להכיר בהרבה גישות אחרות.

וזו הגדולה של בית ספר של ד''ר רוזנטל. הרבה מורים רציניים, מצליחים וכל אחד עם גישה משלו. מרתק, מעניין ונותן כלים מעשיים להצלחה.

אני ממליצה מאוד על בית הספר של חיים רוזנטל!

ולנטינה‭ ‬גליק‭ ‬|‭ ‬הומאופתית‭ ‬קלאסית
bottom of page