top of page
header-image-04.jpg

תוכנית לימודי הומאופתיה

בית הספר הישראלי להומיאופתיה מכשיר את טובי ההומיאופתים בישראל. אנו מחויבים להעניק לכם את ההכשרה ההומיאופתית הטובה והמקצועית ביותר בישראל. כמו כן, ביה"ס מכשיר רופאים, אחיות וצוותים רפואיים להתמחות בטיפול הומיאופתי.

 

קורס הומאופתיה בו אנו מחויבים להעניק לתלמידי בית הספר את מסלול הלימודים הטוב, המעמיק והמתקדם ביותר, ולהעניק להם את כל הכלים הדרושים על מנת לנהל קליניקה מצליחה לאורך זמן.

מסלול ההכשרה המוביל בישראל למטפלים בהומיאופתיה:

נפתחה ההרשמה ללימודי הומאופתיה ולימודי תזונה! כמו כן, ניתן להצטרף ללימודי און ליין בכל שלב, מכל מקום בעולם!

מסלול ההכשרה המוביל בישראל למטפלים בהומיאופתיה

הומיאופתיה קלאסית היא אחת משיטות הטיפול המובילות את עולם הרפואה המשלימה כבר מעל 250 שנה. בשנים האחרונות זוכה ההומיאופתיה להעדפה ברורה בקרב הפונים לטיפולי רפואה משלימה, בשל יכולות האבחון הייחודיות, וכמובן, בזכות תוצאות הטיפול והשפעתן על בריאותם הנפשית והגופנית של המטופלים.

 

בית הספר הישראלי להומיאופתיה ותזונה מוביל בהצלחה את מסלול ההכשרה בתחום ההומיאופתיה בישראל. מאז הקמתו בשנת 1989 על ידי ד"ר חיים רוזנטל – מבכירי ההומיאופתים בישראל ובעולם, הכשיר בית הספר מאות מטפלים, המנהלים קליניקות מצליחות. ביניהם גם רופאים קונבציונאלים רבים שפנו אלינו כדי ללמוד הומיאופתיה.

השילוב הייחודי בין הומיאופתיה ללימודי תזונה מתקדמת

החל משנה"ל 2020 בית הספר מוסיף לתוכנית הלימודים את לימודי התזונה המתקדמת. השילוב בין הרפואה ההומיאופתית לתזונה מאוזנת והשלמת חסרים תזונתיים, מאפשר להומיאופת להגיע לאחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בקליניקה. כהומיאופתים בוגרים ומומחים לתזונה נכונה, תצאו עם ארגז כלים איתן ורחב ותוכלו לעזור למטופלים באופן המשמעותי ביותר.

 

השילוב בין הומיאופתיה ותזונה מתקדמת נמצא היום בחזית הרפואה המשלימה בעולם. בית הספר הישראלי הוא בית הספר ההומיאופתי הראשון בעולם שמעביר תוכנית מתקדמת ומקיפה הכוללת לימודי הומיאופתיה ברמה הגבוהה ביותר לצד לימודי תזונה מתקדמת.

קורס הומאופתיה בו במהלך לימודיכם, תעברו תהליך התפתחותי מרתק, הן במישור המקצועי והן במישור האישי. תרכשו ידע רב להבנת המטופלים העתידיים שלכם ותרכשו ניסיון רב בטיפול במגוון בעיות גופניות רגשיות ונפשיות.

במהלך כל תקופת הלימודים ולאחריה תוכלו ליהנות לא רק מתכנית הלימודים שזכתה למוניטין הטוב ביותר בארץ בתחום, אלא גם מליווי חם ואישי מצוות ההוראה ומנהלי בית הספר. אנו כצוות בית הספר עומדים לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

בסיום הלימודים תוכלו לפתוח קליניקה פרטית משלכם וכן תוכלו להשתלב במרפאות קופות החולים ובתי החולים. צוות בית הספר ימשיך ללוות אתכם ולתמוך בכם בתחילת הדרך. לבית הספר מסלולי המשך להומיאופתים בהם תוכלו להמשיך להשתלם גם לאחר סיום הלימודים, לצבור ניסיון ולהתייעץ בתחילת דרככם כהומיאופתים בעלי קליניקה.

אני מברך אתכם על הבחירה ללמוד הומיאופתיה ולימודי תזונה מתקדמת ומאחל לכם הצלחה בתקופת הלימודים ואחריה.

 

שלכם, ד"ר חיים רוזנטל, ראש בית הספר

מידע על מסלול הלימודים

מסלול הלימודים להכשרת מטפלים בהומיאופתיה ותזונה מתקדמת הינו הוותיק, המקיף והמוביל בארץ.

בית הספר הוקם בשנת 1989 על ידי דר' חיים רוזנטל, רופא M.D והומיאופת, מראשוני ההומיאופתים בישראל והכשיר במהלך השנים את מרבית ההומיאופתים בישראל.

> שנת הלימודים תתחיל ב- 18.3.24

> מסלול הלימודים מתפרס על ארבע שנים, שכוללת בתוכן כ-2400 שעות אקדמאיות.

> לימודי ההומיאופתיה והתזונה יתקיימו בימי שני בין השעות 16:00-20:00.

> לימודי הרפואה מערבית - כיום לימוד נוסף או כלימודים דיגיטליים - לבחירתכם.

> יום לימוד נוסף בביתכם לצורך הכנת עבודות ושיעורי בית.

לתשומת ליבכם, סטודנטים שלמדו רפואה מערבית במסגרות אחרות - זכאים לפטור בהתאם לדרישות ביה"ס.

מיקום הלימודים:

בית הספר שוכן במרכז "בית השחמט" בתל אביב, ברחוב טאגור 26 (ברמת אביב, סמוך לאוניברסיטה ולקניון רמת אביב)
הלימודים נערכים בבית הספר ומעוברים במקביל בשידור חי דרך האון ליין, דרך הזום.
במהלך הסגר הלימודים מתקיימים כרגיל דרך הזום.


ניתן ללמוד את מסלול ההומיאופתיה והתזונה באופן מלא - גם דרך האון ליין בלבד, מכל מקום בעולם!!

קורס הומאופתיה - תנאי קבלה:

> תעודת בגרות

> ראיון אישי

> מבחן התאמה

להרשמה ופרטים התקשרו כעת: 077-8040740

תעודת הסמכה
white-arrow-bigger.png
 • בית הספר הוקם בשנת 1989 על ידי דר' חיים רוזנטל, רופא M.D והומיאופת, מראשוני ההומיאופתים בישראל והכשיר במהלך השנים את מרבית ההומיאופתים בישראל.
   

 • עמידה בדרישות תכנית הלימודים המלאה מקנה תעודת "מטפל מוסמך בהומאופתיה" מטעם בית הספר הישראלי להומיאופתיה ותזונה. ובאישור האגודה הישראלי להומיאופתיה קלאסית.
   

 • תעודת ההסמכה מבטיחה את קבלתם של בוגרי ביה"ס כהומאופתים מורשים לאגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, ומאפשרת את עבודת של בוגרינו גם במסגרת הפרטית, וגם במסגרות של קופות החולים ובתי החולים
   

 • ההסמכה הינה מטעם בית הספר הישראלי להומיאופתיה ותזונה וד"ר חיים רוזנטל M.D.

image-teuda.jpg

רוצים לקבל מידע נוסף? השאירו פרטים ונחזור אליכם

נשלח בהצלחה. תודה

נושאי הלימוד:

תכנית הלימודים נבנתה ע"פ דרישות האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית והיא עומדת בסטנדרטים בינלאומיים של האגודות הבינלאומיות להומיאופתיה.

הלימודים בבית הספר נחלקים למספר נושאים עיקריים:

 • עקרונות ההומיאופתיה - הכוללת הבנת מצבי בריאות ומחלה,עקרונות ההומיאופתיה, כאן פסיק הקשר בין קשיים נפשיים למחלות פיזיות וגישת האבחון ההומיאופתית המביטה על האדם כמכלול.
   

 • למידת התרופות ההומאופתיות - תורת התרופות ההומיאופתיות והבנתן לעומק. לימוד והבנה של ממלכות הצמחים השונות, בוטניקה, ממלכות המינרלים, כימיה של ממלכות המינרלים.
   

 • לימודי תזונה מתקדמים - יסודות התזונה: רכיבי התזונה ואבות המזון המרכזיים, לימוד הויטמינים והמינרלים השונים, תוספי מזון, מערכת העיכול וספיגת המזון.
   

 • בדיקות מעבדה: ניתוח בדיקות מעבדה, בדיקות מעבדה מתקדמות ומיוחדות.
   

 • הטיפול בתזונה: השלמת חסרים תזונתיים על מנת להביא את המטופל לאיזון, טיפול בעזרת תוספי מזון, שיפור הקשב, הריכוז והמצב הנפשי בעזרת תזונה נכונה, טיפול במחלות בעזרת תזונה ותוספי מזון, הרעלים השונים והשפעתם על הגוף, ניקוי רעלים. בניית תפריטים למטופלים וליווי תזונתי, הטיפול בתזונה: כיצד נרתום את המטופל לשינוי ונעזור לו לשמור על תזונה בריאה.
   

 • תרגול ויישום הידע בקליניקה הלימודית - יישום הידע ומציאת פתרונות עבור מטופלינו בהומיאופתיה ובתזונה. התרגול יערך בצפייה במקרי וידאו, צפייה במקרים חיים וצפייה במטופלים בקליניקת הסטאז'.
   

 • לימודי רפואה מערבית: מדעים וביוכימיה, אנטומיה של הגוף (הכרות עם מערכת השלד והשרירים), פיזיולוגיה (מערכות הגוף השונות ודרכי עבודתן), פתולוגיה (תורת המחלות) ופרמקולוגיה (היכרות עם תרופות קונבנציונלית ודרך עבודתן).
   

 • התמחות בטיפול בקשב וריכוז - בעזרת הומיאופתיה ותזונה נכונה.
   

 • הטיפול המשולב בהומיאופתיה ותזונה - כיצד נשלב את השנייה בטיפול במחלות וברגישויות השונות.
   

 • ניהול, שיווק והקמת קליניקה – קורס השיווק מעניק לכם שליטה מלאה בכלים מעולם השיווק והתקשורת שאיתם תוכלו ליצור קליניקה פרטית ומשגשגת. במסגרת הלימודים יילמדו קורסים ייעודיים למטפלים המקנים כלים לשיווק, ניהול והקמת הקליניקה. כל אלו ייקנו לכם יכולות גבוהות לניהול קליניקה פרטית.
   

 • כיצד לעבוד עם ילדים? כיצד לטפל ולעבוד עם הילדים וההורים במסגרת הטיפול ההומיאופתי והליווי התזונתי. כיצד מתמודדים עם האתגרים בלקיחת המקרה ובטיפול בילדים ורותמים אותם לתהליך.
   

 • קורס תקשורת עם מטופלים: קורס התקשורת מעניק לתלמידים את הידע כיצד לעמוד מול המטופלים בביטחון וללוות אותם בבטחה דרך האתגרים ועד לתוצאה המיוחלת,ריפוי מלא של המטופל. בקורס נלמד ונתרגל את העקרונות החשובים בתקשורת בין המטפל למטופל, נתרגל התמודדות עם אתגרים מול מטופלים ונעזור לכם לצאת בביטחה אל הקליניקה.

ההכשרה הקלינית (סטאז')

מטרת ההכשרה הקלינית (הסטאז) היא להביא אתכם לרמת המיומנות הגבוהה ביותר בהומיאופתיה ובתזונה ולהעניק לכם ביטחון מלא לטפל בהומיאופתיה ותזונה. 

 

אנו כאן להעצים אתכם ולהעניק לכם את ההכשרה הקלינית הטובה ביותר כדי שתחושו בטוחים לחלוטין לטפל בקליניקה הפרטית.

 

במסגרת מסלול הלימודים בבית ספרנו מושם דגש מיוחד על ההכשרה הקלינית של הסטודנט, ופותחה תכנית צפייה קלינית החל מהשנה השנייה.

החל מהשנה השנייה, נחשפים התלמידים לעשרות מקרים הומיאופתיים בוידאו במסגרת שיעורי התרגול וצופים ופותרים שלל מקרים חיים שנלקחים על ידי מורים בשיעורים מיוחדים מול הכיתה.

החל מהשנה השלישית תתחילו לקבל מטופלים אחד על אחד, בליווי צוות ההוראה שישב לצידכם ובהנחיתו, במסגרת מרפאת הסטאז' של בית הספר. צוות המורים ילווה אתכם יד ביד במהלך הסטאז'.
תוכנית ההתמחות המעשית בקליניקה הלימודית הינה מהמתקדמות בעולם וחושפת את הסטודנטים כבר מהשנה השנייה לכמות גדולה של מטופלים ובכך מעניקה ידע פרקטי מקצועי רב. בוגרי המסלול יוצאים לשוק העבודה עם כלים ומיומנויות מתקדמים ומפותחים, שיטת ההוראה היא חדשנית ויצירתית. 
 

קליניקת הסטאז' הייחודית של בית הספר הישראלי להומאופתיה וריפוי טבעי היא מהרחבות והמקיפות בתחום בארץ ובעולם, כאשר המרכיב המרכזי בה הינו ההתנסות הקלינית, הכוללת סך של כ-360 שעות אקדמיות.

הסטאז' כולל מספר מרכיבים שונים:

 • סטאז' קבוצתי - המתנהל בקבוצות קטנות בהנחיית מיטב המרצים בבית הספר, במהלכו כל סטודנט צובר שעות התנסות קלינית בהנחיית המרצים המובילים בבית הספר, ואפשרויות הטיפול נידונות בקבוצה בניהול המרצה.
   

 • סטאז' "אחד על אחד" - במהלכו כל סטודנט מונחה באופן אישי ע"י מרצה המלווה אותו לאורך כל הטיפול.
   

 • סטאז' במרפאת קופית חולים מאוחדת - המנוהל ע"י ד"ר רוזנטל, ובמסגרתו הסטודנט מבצע טיפולים בליווי והנחיה אישית של ד"ר רוזנטל.
   

 • בנוסף ניתן להגיע לצפות בטיפולים במרפאתו הפרטית של ד"ר רוזנטל, ובחלק ממרפאותיהן של המרצים בבית הספר.

image-004b.jpg

פירוט הקורסים בתכנית הלימודים

שנה א'

מבוא לריפוי הוליסטי

עקרונות האבחון והריפוי ההוליסטי. מושגים יסודיים כמו בריאות מחלה ריפוי, דיכוי.

מבוא להומיאופתיה וחוקי ההומיאופתיה

עקרונות הרפואה ההומיאופתית.לימוד מעמיק של האורגנון – ספר הבסיס של ההומיאופתיה. לימוד מודלים שונים של בריאות מחלה וריפוי.

הומאופתיה: תרופות הומאופתיות

לימוד מעמיק של כ-30 תרופות הומאופתיות עיקריות. התרופות נלמדות בליווי ניתוח והבנת מקרים.

הומאופתיה: לימוד רפרטורי (לקיחת הסימפטומים)

לימוד מושגים הומאופתיים, סוגי סימפטומים, תרגום שפת המטופל לרפרטורי הפרקטי.

תרגול תרופות הומאופתיות

העמקה והרחבה של תרופות הומאופתיות בליווי דוגמאות ממקרי נייר.

פתרון מקרים בהומיאופתיה

הבנה וניתוח מקרים תוך התאמה לגישה ההוליסטית וכלי הטיפול ההומאופתים.

"מזון לנפש"

תזונה והומיאופתיה לשיפור המצב הנפשי, הקשב והריכוז. כיצד משפרים את המצב הנפשי, את הקשב ואת הריכוז בעזרת תזונה נכונה וטיפול הומאופתי.

הטיפול התזונתי הלכה למעשה

התאמת התזונה ותוספי המזון למטופל, כולל ניתוח בדיקות הדם של המטופל וניהול הליווי התזונתי. ההכנה לפני המפגש, ניהול המפגש ושלבי הליווי השונים, שאלות אבחנתיות, התמודדות עם אתגרים, ליווי לאחר המפגש. יצירת מוטיבציה וביטחון אצל המטופל.

רפואה מערבית: אנטומיה

לימוד מערכת השלד והשריר בגוף האדם.

רפואה מערבית: פיזיולוגיה

מערכות הגוף השונות וכיצד הן פעולות.

קורס בדיקות מעבדה

ניתוח בדיקות מעבדה קונבנציונלית ובדיקות מעבדה מתקדמות וייחודיות.

יסודות התזונה הטבעית

כיצד עובד הגוף ומהם מרכיבי התזונה החיוניים השונים: שומנים, פחמימות וחלבונים. הכרות עם שלל הויטמינים והמינרלים. כיצד פועלת מערכת

שנה ב'

עקרונות ההומיאופתיה ב'

העמקה בעקרונות ההומיאופתיה והריפוי ההוליסטי.

הומאופתיה: תרופות הומיאופתיות

לימוד של כ-50 רמדיס הומאופתיות. הרמדיס נלמדות לעומק בגישת גוף נפש עם הדגשה על הצד היישומי פרקטי.

הומאופתיה: תרגול

העמקה,חזרה והרחבה של לימוד תרופות הומאופתיות בליווי דוגמאות ממקרי נייר.

הומיאופתיה קליניקה: מקרים חיים

לקיחת מקרה חי, ניתוח, אבחון, פיתרון, טיפול ומעקב בכיתה.

צפייה קלינית

 צפייה במקרים בקליניקה הלימודית.

עזרה ראשונה הומיאופתית וחיסונים

עזרה ראשונה ביתית הומאופתית הזהירות בנושא החיסונים, טיפול בנזקי חיסונים. שיטות מעשיות מבוססות העיקרון ההומאופתי כמו: מלחי שוסלר, אורגנותרפיה, נוזודות, איזופתיה.

הטיפול התזונתי במחלות השונות

הטיפול התזונתי במחלות ורגישויות שונות. השימוש בתזונה, תוספי מזון ובצמחי מרפא לטיפול במחלות. התאמת תפריט תזונתי וויטמינים לכל מחלה ומחלה.

רפואה מערבית פתולוגיות

לימוד המחלות השונות, הפרעות של מערכות הגוף חקר תוך הקניית כלים למחשבה קלינית.

רפואה מערבית: פיזיולוגיה

מערכות הגוף השונות וכיצד הן פעולות.

קורס בדיקות מעבדה

ניתוח בדיקות מעבדה קונבנציונלית ובדיקות מעבדה מתקדמות וייחודיות.

הטיפול בילדים

כיצד לטפל ולעבוד עם הילדים וההורים במסגרת הטיפול ההומיאופתי והליווי התזונתי. כיצד מתמודדים עם האתגרים בטיפול בילדים ורותמים אותם לתהליך. כיצד מגדלים ילדים בריאים ומאושרים.

שנה ג'

הומיאופתיה- המחלות הכרוניות

הבנתן של המחלות הכרוניות ומשמעותן בהומיאופתיה. דרכי הטיפול במחלות כרוניות בעזרת הומיאופתיה.

הומאופתיה: תרופות הומיאופתיות

לימוד של כ-60 רמדיס הומאופתית.

הומאופתיה: תרגול

העמקה והרחבה של לימוד התרופות הומאופתיות בליווי תרגול של מקרי וידאו/נייר.

הומיאופתיה קליניקה: מקרים חיים

לקיחת מקרה חי, ניתוח המקרה, איבחון מדויק, מציאת התרופה הנכונה, ליווי לאורך זמן ומעקב בכיתה.

צפייה וסטאז‘ קליני

צפייה במקרים בקליניקה הלימודית ופתרון מקרם משותף.
לקיחת מקרים חיים בהשגחת מורה בכיר.

רפואה מערבית: פרמקולוגיה

היכרות עם התרופות הקונבנציונליות ודרכי עבודתן, תופעות הלוואי ועבודה במקביל או לאחר טיפול תרופתי.

רפואה מערבית: מושגי יסוד ברפואת הנפש

קשיים נפשיים שונים והגדרתם, התייחסות הרפואה המערבית לבעיות נפשיות והבסיס התזונתי לבעיות אילו.

הטיפול המשולב במחלות בהומיאופתיה ובתזונה

סטאז' בדגש על התרגול של הטיפול במחלות והרגישויות העיקריות ודרכי הטיפול בהם בעזרת הומיאופתיה ותזונה.

יחסי המטפל והמטופל

ביסוס היחסים בין המטפל למטופל, ביסוס תקשורת מוצלחת עם המטופלים, התמודדות עם אתגרים מול מטופלים, ליווי מטופל דרך הקשיים והאתגרים שעלולים לחבל בטיפול.

שנה ד'

הטיפול ההומיאופתי בקליניקה

לימוד ההיבטים המעשיים של הטיפול ההומאופתי.

הומאופתיה: תרופות הומיאופתיות

לימוד של 60 תרופות הומאופתיות נוספות.
התמקדות בלימוד מעמיק של משפחות הצמחים השונות ותרופות ממשפחת בע"ח.

הומאופתיה: סטאז‘ בקבוצה

התמחות מעשית במסגרת קבוצה קטנה עם הדרכה צמודה של מורה בכיר. לקיחת המקרים ע"י הסטודנטים מול הקבוצה ובליווי צמוד של המנחה.

הומאופתיה: סטאז‘ אישי

התנסות מעשית אישית בלקיחת מקרה וטיפול, בהדרכה צמודה של מורה בכיר.

סטאז‘ במרפאת קופת חולים

אפשרות ללקיחת מקרים ופתרונם בהשגחת סטאז‘ במרפאת קופת החולים של ד"ר רוזנטל.

גישות ייחודיות בהומיאופתיה

לימוד שיטות וגישות ייחודיות בהומיאופתיה כגון טבלת הצמחים של ד“ר מיכל יקיר.

קורס שיווק וניהול קליניקה

כיצד להקים קליניקה מצליחה ולמשוך אליה מטופלים רבים. כיצד להסביר לקהל הרחב על הטיפול ההומיאופתי ולטפל בהתנגדויות. תורת יחסי הציבור. כיצד לשמר את מאגר הלקוחות לאורך שנים. כיצד להקים ולנהל קליניקה הומיאופתית בצורה נכונה. בניית הרצאות בנושא הומיאופתיה ותזונה לקידום הקליניקה. הכרת כלים שיווקייים שונים - פייסבוק, אינסטגרם, וובנרים, אתרי אינטרנט, נטוורקינג וכדומה.

החלה הרשמה לשנת הלימודים שתחל באוקטובר 2024!
כמו כן, ניתן להצטרף ללימודי און ליין בכל שלב, מכל מקום בעולם!

מלאו את פרטיכם עכשיו ובואו להיות סיפור ההצלחה הבא שלנו!

פנייתך נשלחה בהצלחה. תודה

bottom of page